Kontakty:

Správa státního hradu Bouzov
783 25 Bouzov
Tel.: +420 585 346 202 nebo 775 888 960
E-mail: rezervace.bouzov@npu.cz
Webové stránky: http://www.hrad-bouzov.cz/

Jak na Bouzov? Autem, autobusem, vlakem i na kole

Bouzov leží na Moravě, přibližně 11 kilometrů od města Mohelnice. Můžete se sem vydat jednoduše autem, nebo zvolit sice trochu složitější možnost cesty vlakem a autobusem, ale zase si můžete díky této formě cestování odnést řadu zážitků, které vám vůz neumožní: bezstarostnou jízdu, sledování krajiny z okénka bez nutnosti hlídat vozovku před sebou a třeba i poznání nových lidí. A pokud rádi jezdíte na kole, je okolo Bouzova množství tras, které vás k němu krásnou přírodou zavedou.

Autem:

Hrad Bouzov se nachází při 30 km od města Olomouc, v blízkosti rychlostní silnice R35 ve směru na Mohelnici.

Vlakem a autobusem:

Pokud si chcete udělat výlet vlakem z Prahy, nastoupíte na Hlavním nádraží do vlaku směřujícím do Olomouce, rovněž na hlavní nádraží. Tady přestoupíte na autobus jedoucí do Litovel, kde opět přestoupíte na autobus, který vás tentokrát doveze až do samotného Bouzova. Počítejte s cestou trvající něco málo přes 4 hodiny.

Při cestě z Olomouce pojedete ze zdejšího hlavního nádraží do stanice Moravičany. Odtud budete pokračovat autobusem přes Loštice do Bouzova. Tato cesta trvá necelou hodinu a půl.

Na kole:

Pěkná trasa vede z Olomouce od botanické zahrady. Je středně náročná a asi 42 km dlouhá.
U botanické zahrady se vydáte k výstavišti Flora a k rozcestníku v Čechových sadech. Čeká vás projet část města, záchytnými body je křižovatka Foersterova, ulice Jílová, křižovatka Okružní, dále pojedete kolem restaurace U rybníčka ke křižovatce u městského hřbitova. Poté projedete obce Vojnice, Těšetice, následují Loučany a směřujete na Náměšť na Hané. Pokračujete na Nové Dvory, Cakov, Bílsko, Loučku, Slavětín a Ješov. Tady zamiřte na křižovatku Kovářov, na Střemeníčko, Javoříčko a k cyklorozcestníku do Blažkova. Závěrečná část cesty vede poblíž Starého Pivovaru v Bouzově-Javoříčku a ještě párkrát šlápnete do pedálů a jste v Bouzově.

Parkování

Zaparkovat můžete zdarma v obci i na placeném parkovišti nedaleko hradu. Parkoviště je od hradu vzdáleno cca 200 metrů.